Zaffiro™

Zaffiro to jedyne urządzenie stosowane w medycynie estetycznej łączące działanie promieniowania podczerwonego z wodnym peelingiem i kamerą do diagnozowania kondycji skóry.

Zaffiro – wyjątkowe efekty termoliftingu za każdym razem!

f

Spektakularne rezultaty bez użycia skalpela i długotrwałej rekonwalescencji?

Dziś jest to możliwe dzięki termoliftingowi wykorzystującemu działanie promieniowania podczerwonego IR (ang. Infrared Radiation) na tkanki skóry. Promieniowanie uruchamia reakcje termiczne w organizmie, w wyniku których skóra się regeneruje i napina – stąd nazwa termolifting. Właściwości biostymulacyjne i zdrowotne promieniowania podczerwonego IR są znane od dawna i mają szerokie zastosowanie w fizjoterapii, np. przy leczeniu bólów mięśniowych i stanów zapalnych.

Zmniejszająca się z wiekiem w tkance łącznej ilość kolagenu i elastyny, postępująca wskutek nieprawidłowej aktywności fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za ich tworzenie) jest jedną z przyczyn starzenia się skóry.

Zaffiro pomaga odwrócić ten proces – ujędrnia skórę, minimalizuje zmarszczki bruzdy bez konieczności sięgania po metody inwazyjne.
Zaffiro doskonale sprawdza się na całym ciele. Jest przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Można nim poprawić wygląd oraz kondycję:

– twarzy (owal, opadające policzki, zmarszczki, bruzdy)
– szyi
– dekoltu
– biustu
– brzucha
– dłoni
– ramion
– pośladków
– ud
– kolan

zaffiro

Zaffiro to jedyne urządzenie stosowane w medycynie estetycznej łączące działanie promieniowania podczerwonego z wodnym peelingiem i kamerą do diagnozowania kondycji skóry. Emitowane promieniowanie o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) oddziałuje na głębokie warstwy skóry, podgrzewając je do temperatury 65°C, co powoduje, że włókna kolagenowe i elastynowe obkurczają się do pierwotnego rozmiaru. Skóra staje się zwarta i jędrna, za co między innymi odpowiadają włókna kolagenowe, oraz elastyczna i sprężysta, co jest rolą włókien elastynowych. Po zabiegu, dzięki pobudzeniu promieniowaniem podczerwonym fibroblastów wytwarzających kolagen, organizm zaczyna na nowo go produkować. Pełny efekt zabiegu jest widoczny po upływie 3-6 miesięcy.

1. peeling wodny zaffiro złuszcza martwe komórki naskórka i wspomaga działanie kosmetyków pielęgnacyjnych.
2. głowica zaffiro jest wyposażona w lampę InfraRed i termoelektryczny system chłodzenia kontaktowego.
3. Zaffiro CAM – rodzaj 5-megapikselowego ręcznego cyfrowego mikroskopu. Wysokiej jakości obraz pozostaje niezmieniony na wydrukach czy przy wyświetlaniu na większych ekranach. Eliminację refleksów świetlnych na skórze umożliwia wbudowany filtr polaryzacyjny, dzięki niemu obraz jest rzeczywisty. Zdjęcia można zapisywać w indywidualnym katalogu pacjenta, by porównywać zmiany po kolejnych zabiegach.
4. Zaffiro GPR S pozwala „zarządzać” urządzeniem, wykrywać potencjalne usterki i zdalnie je naprawiać poprzez aplikację internetową. W przypadku wystąpienia błędu, urządzenie przekaże informację do serwisu. Zaffiro GPRS daje możliwość wypożyczania urządzenia i sprzedaży zabiegów. Wystarczy zaprogramować głowicę IR na wykorzystanie określonej ilości impulsów, a peeling wodny na zadaną liczbę minut. Po wyczerpaniu tej puli nie można urządzenia włączyć. Ilość zużytych impulsów i czas pracy w każdej chwili można sprawdzić i przesyłać dane do właściciela.

Zabieg termoliftingu urządzeniem Zaffiro trwa około godziny. Nie jest uciążliwy ani bolesny – odczuwa się tylko delikatne ciepło.

OPIS ZABIEGU:

– wykorzystanie kamery zaffiro CAM do sprawdzenia stanu skory i głębokości zmarszczek, zrobienie zdjęcia
– peeling wodny ułatwiający przeniknięcie promieniowania podczerwonego w głębsze warstwy skóry
– nałożenie żelu chłodzącego, następnie nagrzewanie głowicą wybranej partii ciała
– łagodzący i relaksujący miejscowy masaż
– ponowna ocena skóry przez zaffiro CAM w celu zarejestrowania zmian

Przebieg całego zabiegu można zobaczyć na filmie:
http://www.en.zaffiro300.com/

TERMOLIFTING NIE JEST WSKAZANY DLA:

– kobiet w ciąży
– osób z chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi osób z otwartymi ranami i uszkodzeniami skóry, aktywnym trądzikiem, wirusowym zapaleniem skóry, opryszczką osób z chorobami tkanki łącznej

2-4 tygodnie wcześniej nie powinno się na obszarze zabiegowym stosować botoksu, wypełniaczy tkankowych, peelingów chemicznych, terapii IPL oraz laserowych. Nie należy także opalać się, zażywać doustnych preparatów z retinolem oraz leków i preparatów, które mogą wywołać uczulenie na światło (roacutane, tetracetlin, antydepresantów, dziurawca). Po termoliftingu zaleca się przyjmowanie witaminy C.

TERMOLIFTING ZAFFIRO:

– redukuje zwiotczałą skórę na twarzy i szyi
– poprawia owal twarzy,
– podnosi opadające policzki
– spłyca bruzdy wargowonosowe
– wygładza zmarszczki,
– zwiększa napięcie i elastycznośćskóry
– obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
– likwiduje wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami
– poprawia skórę dekoltu i pozytywnie wpływa na wygląd opadających z wiekiem piersi

Dla osób między 25. a 35. rokiem życia jest zalecany jeden zabieg. Seria zabiegów (około 4) dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku.

Przykłady działania termoliftingu Zaffiro:

Zrzut ekranu 2015-03-17 o 14.36.11 Zrzut ekranu 2015-03-17 o 14.36.17 Zrzut ekranu 2015-03-17 o 14.36.24 Zrzut ekranu 2015-03-17 o 14.36.30 Zrzut ekranu 2015-03-17 o 14.36.35 Zrzut ekranu 2015-03-17 o 14.36.44